| Brand | Blue Seal |
| Product Type | Turbofan Convection Oven |
| Dimensions | W810mm x D762mm x H607mm |
| Capacity | 3 x 1//1GN 3 x 600mm x 400mm 3 x 660mm x460mm |
| Rack Qty | 3 |
| Material | Stainless |
| Control Panel | Manual |
| Temperature Range | 50°C to 260°C |
| Tray Space | 85mm |
| Fan | Bi-directional reversing fan system |
| Power Type | Electric |
| Electric Type | 13amp-Single Phase |
| Range | Turbofan |
| Warranty | 1 Years Parts & Labour |
Blue Seal
Blue Seal Turbofan E27M3 Manual 3x1/1GN Convection Oven
Blue Seal Turbofan E27M3 Manual 3x1/1GN Convection Oven
Regular price
£1,759.99
Inc Vat
Regular price
Sale price
£1,759.99
Inc Vat
Unit price
per
SKU:SKU:E27M3
Translation missing: en.products.product.include_taxes
Shipping calculated at checkout.

The Blue Seal Turbofan E27M3 Manual 3x1/1GN Convection Oven whether you're cooking croissants, roasting meat or baking potatoes, the Blue Seal Turbofan E27M3 is a Ideal for the baking of a variety of convenience foods, such as cookies, muffins, breads, cakes and frozen pizzas.
Couldn't load pickup availability

| Brand | Blue Seal |
| Product Type | Turbofan Convection Oven |
| Dimensions | W810mm x D762mm x H607mm |
| Capacity | 3 x 1//1GN 3 x 600mm x 400mm 3 x 660mm x460mm |
| Rack Qty | 3 |
| Material | Stainless |
| Control Panel | Manual |
| Temperature Range | 50°C to 260°C |
| Tray Space | 85mm |
| Fan | Bi-directional reversing fan system |
| Power Type | Electric |
| Electric Type | 13amp-Single Phase |
| Range | Turbofan |
| Warranty | 1 Years Parts & Labour |