| Brand | Unox |
| Product Type | Oven Stand |
| Model | XWKRT-06HS-M |
| Unit Dimensions | W594mm x D546mm x H559mm |
| Number Of Trays | 6 |
| Tray Space | 460mm x 330mm |
| Material | Stainless Steel |
| Suitable Model | SPEED.Pro™, BAKERLUX SHOP.Pro™, EVEREO® |
Unox
Unox XWKRT-06HS-M Oven High Stand & Lateral Tray Supports
Unox XWKRT-06HS-M Oven High Stand & Lateral Tray Supports
Regular price
£430.99
Inc Vat
Regular price
Sale price
£430.99
Inc Vat
Unit price
per
SKU:SKU:XWKRT-06HS-M
Translation missing: en.products.product.include_taxes
Shipping calculated at checkout.

The Unox XWKRT-06HS-M Oven High Stand & Lateral Tray Supports is suitable for Unox SPEED.Pro™, BAKERLUX SHOP.Pro™, EVEREO® commercial ovens. This is space-saving solution for prepped and cooked baked products Unox is very easy to use and ideal for small bakeries, cafés and other similar food shops.
Lines compatibility*:
SPEED.Pro™, BAKERLUX SHOP.Pro™, EVEREO®
*Some versions of the above lines may not be compatible. Please build your own your solution to ensure the accessory is supported.
Couldn't load pickup availability

| Brand | Unox |
| Product Type | Oven Stand |
| Model | XWKRT-06HS-M |
| Unit Dimensions | W594mm x D546mm x H559mm |
| Number Of Trays | 6 |
| Tray Space | 460mm x 330mm |
| Material | Stainless Steel |
| Suitable Model | SPEED.Pro™, BAKERLUX SHOP.Pro™, EVEREO® |