| Brand | Karcher |
| Product Type | Dry & Wet Vacuum Cleaner |
| Dimensions | W372mm x D380mm x H503mm |
| Range | Special Vacuum Cleaners |
| Feature | Dry & Wet Vacuum |
| Hose Length | 1.9m |
| Vacuum | 255 (mbar/KPa) |
| Container | Plastic |
| Container Capacity | 22 Litres |
| Cable Length | 6 Metres |
| Air Flow | 71 l/s |
| Flow Rate | 500 - 1000 l/h |
| Current | 240v |
| Power Type | Electric |
| Power Supply | Single Phase- 13amp |
| Warranty | 1 Years Parts & Labour |
Karcher
Karcher NT 22/1 AP TE L 240V Wet & Dry Vacuum Cleaner 22 Litres
Karcher NT 22/1 AP TE L 240V Wet & Dry Vacuum Cleaner 22 Litres
Regular price
£225.99
Inc Vat
Regular price
Sale price
£225.99
Inc Vat
Unit price
per
SKU:SKU:13786120
Translation missing: en.products.product.include_taxes
Shipping calculated at checkout.

The Karcher NT 22/1 AP TE L 240V Wet & Dry Vacuum Cleaner 22 Litres is a small, powerful, reliable, extremely versatile and light as a feather: Our NT 22/1 Ap wet and dry vacuum cleaner delivers impressive results during light and moderate cleaning work in a number of commercial applications. Thanks to the semi-automatic filter cleaning system and moisture-resistant PES cartridge filter, it can deal with dust, coarse dirt and liquids effortlessly. The suction hose connection attached directly on the device head enables maximum utilisation of the container capacity. Its very compact dimensions and low weight enable the device, which is also easy to operate, to be transported conveniently and easily.
Couldn't load pickup availability

| Brand | Karcher |
| Product Type | Dry & Wet Vacuum Cleaner |
| Dimensions | W372mm x D380mm x H503mm |
| Range | Special Vacuum Cleaners |
| Feature | Dry & Wet Vacuum |
| Hose Length | 1.9m |
| Vacuum | 255 (mbar/KPa) |
| Container | Plastic |
| Container Capacity | 22 Litres |
| Cable Length | 6 Metres |
| Air Flow | 71 l/s |
| Flow Rate | 500 - 1000 l/h |
| Current | 240v |
| Power Type | Electric |
| Power Supply | Single Phase- 13amp |
| Warranty | 1 Years Parts & Labour |