| Brand | Karcher |
| Product Type | Dry Vacuum Cleaner |
| Dimensions | L410mm x W315mm x H340mm |
| Range | Professional Vacuum Cleaners |
| Feature | Dry Vacuum |
| Hose Length | 2.5m |
| Vacuum | 185 / 18,5 (mbar/KPa) |
| Container | Plastic |
| Container Capacity | 12 Litres |
| Cable Length | 12 Metres |
| Air Flow | 46 l/s |
| Current | 240v |
| Power Type | Electric |
| Power Supply | 13amps-Single Phase |
| Warranty | 1 Years Parts & Labour |
Karcher
Karcher T 12/1 Eco Efficiency Dry Vacuum Cleaner 12 Litres
Karcher T 12/1 Eco Efficiency Dry Vacuum Cleaner 12 Litres
Regular price
£305.99
Inc Vat
Regular price
Sale price
£305.99
Inc Vat
Unit price
per
SKU:SKU:13551360
Translation missing: en.products.product.include_taxes
Shipping calculated at checkout.

The Karcher T 12/1 Eco Efficiency Dry Vacuum Cleaner 12 Litres is a highly efficient and quiet vacuum cleaner which is particularly interesting for contract cleaners, hotels and restaurants, offices, shops, hospitals as well as private households. The unit has a convenient step-on switch for ease of operation and features two back wheels and two front castors for maximum manoeuvrability. All together a powerful and robust middle class dry vacuum cleaner.
Couldn't load pickup availability

| Brand | Karcher |
| Product Type | Dry Vacuum Cleaner |
| Dimensions | L410mm x W315mm x H340mm |
| Range | Professional Vacuum Cleaners |
| Feature | Dry Vacuum |
| Hose Length | 2.5m |
| Vacuum | 185 / 18,5 (mbar/KPa) |
| Container | Plastic |
| Container Capacity | 12 Litres |
| Cable Length | 12 Metres |
| Air Flow | 46 l/s |
| Current | 240v |
| Power Type | Electric |
| Power Supply | 13amps-Single Phase |
| Warranty | 1 Years Parts & Labour |