| Brand | Libbey |
| Product Type | Tumbler Glassware |
| Dimensions | 8.6cm x 8.6cm |
| Capacity | 14oz / 40cl |
| Feature | Stackable |
| Range | Everest |
| Material | Glass |
| Colour | Clear |
| Case Size | 12 |
Libbey
Libbey Everest Beverage Stacking Tumbler 400ml Case Size 12
Libbey Everest Beverage Stacking Tumbler 400ml Case Size 12
Regular price
£36.99
Inc Vat
Regular price
Sale price
£36.99
Inc Vat
Unit price
per
SKU:SKU:77-00-102
Translation missing: en.products.product.include_taxes
Shipping calculated at checkout.

The Libbey Everest Beverage Stacking Tumbler 14oz Case Size 12 has everything it takes to be a soaring success for your business. Our exclusive DuraTuff® strengthening process makes it extremely hard-wearing. The design ensures optimal stack ability. And the distinctive groove structure provides a satisfying grip that lets your customers know they’re holding a glass they can rely on.
Libbey’s DuraTuff® treatment is a super strengthening thermal after-process for “pressed” tumblers and stemware.
Couldn't load pickup availability

| Brand | Libbey |
| Product Type | Tumbler Glassware |
| Dimensions | 8.6cm x 8.6cm |
| Capacity | 14oz / 40cl |
| Feature | Stackable |
| Range | Everest |
| Material | Glass |
| Colour | Clear |
| Case Size | 12 |