| Brand | Blizzard |
| Product Type | 6 Slot Toaster |
| Dimensions | W414mm x D259mm x H214mm |
| Toast Slot | 6 |
| Time Type | Mechanical Timer |
| Power Type | Electric |
| Power Phase | Single Phase-13 amp |
| Weight | 10kg |
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 1 Years Parts & Labour |
Blizzard
Blizzard B6ST Stainless Steel 6 Slot Toaster 2500W
Blizzard B6ST Stainless Steel 6 Slot Toaster 2500W
Regular price
£139.99
Inc Vat
Regular price
Sale price
£139.99
Inc Vat
Unit price
per
SKU:SKU:B6ST
Translation missing: en.products.product.include_taxes
Shipping calculated at checkout.

The Blizzard B6ST Stainless Steel 6 Slot Toaster 2500W lightly browned, toasted or burnt – however you take your toast the B6ST will provide the perfect result every time thanks to its integrated mechanical timer. With room for up to six slices of bread you can ensure no matter the size of the order you are able to toast efficiently, making it quick and easy to get breakfast sorted.
Featuring a removable crumb tray that makes it easy and painless to clean and an attractive high sheen stainless steel exterior.
Featuring a removable crumb tray that makes it easy and painless to clean and an attractive high sheen stainless steel exterior.
Couldn't load pickup availability

| Brand | Blizzard |
| Product Type | 6 Slot Toaster |
| Dimensions | W414mm x D259mm x H214mm |
| Toast Slot | 6 |
| Time Type | Mechanical Timer |
| Power Type | Electric |
| Power Phase | Single Phase-13 amp |
| Weight | 10kg |
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 1 Years Parts & Labour |