| Brand | EAIS |
| Product Type | Gastronorm Trolley |
| Dimensions | W455mm x D654mm x H1650mm |
| Tiers | 15 |
| Tray Size | 1/1GN |
| Shelve Spacing | 90mm |
| Castor | Yes |
| Brakes | Yes |
| Material | Stainless Steel |
EAIS
EAIS Premier 1/1GN 20 Tier Gastro Racking Trolley
EAIS Premier 1/1GN 20 Tier Gastro Racking Trolley
Regular price
£479.99
Inc Vat
Regular price
Sale price
£479.99
Inc Vat
Unit price
per
SKU:SKU:PGT-1/1-20
Translation missing: en.products.product.include_taxes
Shipping calculated at checkout.

The EAIS Premier 1/1GN 20 Tier Gastro Racking Trolley is a multi-function mobile racking trolley / serving Trolley, suitable for use with both gastronorm GN 1/1 trays & pans. Also includes handy rubber bumpers on the castors for added protection and a locking mechanism to secure pans into place during transport. Flat packed for easy assembly.
- Fully welded stainless steel construction
- Retaining edge to front and rear of trayslides
- Low Level unit c/w solid worktop
- 125mm castors fitted with bumpers as standard
IMAGES FOR MARKETING PURPOSES ONLY
Couldn't load pickup availability

| Brand | EAIS |
| Product Type | Gastronorm Trolley |
| Dimensions | W455mm x D654mm x H1650mm |
| Tiers | 15 |
| Tray Size | 1/1GN |
| Shelve Spacing | 90mm |
| Castor | Yes |
| Brakes | Yes |
| Material | Stainless Steel |