| Brand | EAIS |
| Product Type | Bakers Trolley |
| Dimensions | W815mm x D515mm x H1700mm |
| Tiers | 20 |
| Tray Size | 30' x 18' |
| Shelve Spacing | 65mm |
| Castor | Yes |
| Brakes | Yes |
| Material | Stainless Steel |
EAIS
EAIS Premier Bakers 20 Tier 30 x 18 Racking Trolley
EAIS Premier Bakers 20 Tier 30 x 18 Racking Trolley
Regular price
£520.99
Inc Vat
Regular price
Sale price
£520.99
Inc Vat
Unit price
per
SKU:SKU:PBAK-20
Translation missing: en.products.product.include_taxes
Shipping calculated at checkout.

The EAIS Premier Bakers 20 Tier 30 x 18 Racking Trolley is a high functioning mobile racking trolley within a bakery setting, suitable use is a bakers tray & pans 30 x 18. Also includes handy rubber bumpers on the castors for added protection and a locking mechanism to secure pans into place during transport. Flat packed for easy assembly.
- Fully welded stainless steel construction
- Retaining edge to front and rear of trayslides
- Low Level unit c/w solid worktop
- 125mm castors fitted with bumpers as standard
IMAGES FOR MARKETING PURPOSES ONLY
Couldn't load pickup availability

| Brand | EAIS |
| Product Type | Bakers Trolley |
| Dimensions | W815mm x D515mm x H1700mm |
| Tiers | 20 |
| Tray Size | 30' x 18' |
| Shelve Spacing | 65mm |
| Castor | Yes |
| Brakes | Yes |
| Material | Stainless Steel |