| Brand | Middleby Marshall |
| Product Type | Conveyor Pizza Oven |
| Dimensions | W590mm x D390mm x H1002mm |
| Belt Size | 31" |
| Belt Overal | 56.25" |
| Temperature Range | 93c-482c |
| Time Range | 1-60 Minutes |
| Range | CTX Range |
| Power Output | 7.5kw |
| Installation Required | Yes |
| Power Type | Electric |
| Electric Type | Three Phase - 30amp Breaker |
| Warranty | 1 Year |
Middleby Marshall
Middleby Marshall DZ33T Electric Conveyor Pizza Oven 31"
Middleby Marshall DZ33T Electric Conveyor Pizza Oven 31"
Regular price
£16,299.00
Inc Vat
Regular price
Sale price
£16,299.00
Inc Vat
Unit price
per
SKU:SKU:DZ33T
Translation missing: en.products.product.include_taxes
Shipping calculated at checkout.

The Middleby Marshall DZ331 Electric Conveyor Pizza Oven 31" delivers perfection time and time again. The automated cooking platform is designed to cook, bake, broil, sear, steam, or sous vide in high-volume kitchens. The versatile CTX could be the only piece of equipment needed in the kitchen. Cooking consistency is matched with faster bake times than any traditional cooking equipment at up to 60% faster for some menu items.
Couldn't load pickup availability

| Brand | Middleby Marshall |
| Product Type | Conveyor Pizza Oven |
| Dimensions | W590mm x D390mm x H1002mm |
| Belt Size | 31" |
| Belt Overal | 56.25" |
| Temperature Range | 93c-482c |
| Time Range | 1-60 Minutes |
| Range | CTX Range |
| Power Output | 7.5kw |
| Installation Required | Yes |
| Power Type | Electric |
| Electric Type | Three Phase - 30amp Breaker |
| Warranty | 1 Year |